גולד פטנטים ויעוץ פיננסי בע”מ (1992)
עריכה, רישום וניהול של פטנטים, סימני מסחר ומדגמים בארץ ובעולם
רח’ יוחנן הסנדלר 15, חיפה | טלפון: 04-8110007 | office@gold-patent.co.il | gold-patent.co.il

דבק רפואי Sealantis

הדבקה רפואית בסביבה לחה? הפתרון שהמציאה פרופ' ביאנקו פלד חבצלת מהטכניון מסייע למנתחים בעבודתם בחדרי ניתוח.

הפטנטים שלפרופ' חבצלת מתייחסים למדבקות ביוכימיות הפועלות בתנאים של לחות. היא חקרה מאפייני הדבקה של אצות, הידועים שנדבקים על משטחים תת ימיים על ידי הפרשת  מרכיבים המגיבים יחדיו ליצירת 'דבק'.

היא  בחנה דוגמאות שנשלחו אליה מעת לעת על ידי חברי הקונסורטיום מאירופה שחילצו את הרכיבים מהאצות. התוצאות עובדו כדי לנסות לשפר את כושר ההידבקות ומשהדבר לא צלח החליטה ביאנקו-פלד לפתח חלופות ביו- מימטיות. אלו הם חומרים סינטטים המדמים את התכונות הטבעיות של הרכיבים.

SeaLantis - Gold Patents

גם אחרי שהתקבלו תוצאות טובות מאוד עם אמצאת המדבקה הסינטטית הביו-מימטית, ביאנקו-פלד טרם רשמה את האמצאה כפטנט. היא העדיפה לפרסם את תוצאותיה אודות המדבקה הרפואית במגזין אקדמי יוקרתי. לאחר שיחה עם עורכי הפטנטים בגולד פטנטים בע"מ בדבר הפוטנציאל המסחרי של האמצאה נעזרה בשירותי ניהול קניין רוחני ועריכת פטנטים של החברה כדי לרשום את האמצאה שלה כפטנט בתחום הטכנולוגיות הרפואיות.

Surgical Adhesives and Sealants PCT by Gold Patents 2010

ביאנקו-פלד הקימה יחד עם שותפים את חברת סילאנטיס  SeaLantis, אחת משלושת החברות הראשונות תחת AMIT שבטכניון. להלן שרטוט המציג את הדבקה של וריד עם המדבקה הרפואית , אותו הדבק הרפואי שפיתחה והמציאה חבצלת.

Synthetic Adhesives - SeaLantis - Gold Patents

תהליך הגשת הבקשה לרישום האמצאה של פרופ' ביאנקו פלד כפטנט, בוצע על ידי עורכי פטנטים מחברת גולד פטנטים בע"מ, ובשילוב האסטרטגיה הנכונה, הפטנט הבשיל למוצר הניתן למסחור. חברת סילאנטיס בתחילת הדרך, את פריצת הדרך ביאנקו –פלד כבר עשתה.

 לפרופ' חבצלת ביאנקו-פלד ולקבוצתה יש כבר תיק אמצאות, תיק קנין רוחני רחב, בתחום הביורפואה והם מציגים את המוצרים במכונים רפואיים ובתי חולים שונים בארץ ובעולם. נכון שהיבט המסחרי מטופל היטב על ידי חברת סילאנטיס, אך המתח בין פרסום אמצאות ורישום פטנטים מהקהילה האקדמית נותר עדיין סוגיה סבוכה.

 גולד פטנטים הצליחה לתמרן בין חשיפת פרטים על האמצאות של פרופ' חבצלת לבין מתן אפשרות לממציאה להמשיך לבצע מחקר ולפרסמו וכך התקבלו פטנטים עם תביעות (patent claims) רחבות בתחום מאוד תחרותי.

צפו באתר החברה Sealantis כדי להתרשם מהאמצאות הנוספות שלה.

(תמונות המופיעות בדף זה באדיבות אתר חברת Sealantis)

איפה אנחנו?

הנחיות הגעה

מכיוון צפון, נהריה או הקריות

מרחק נסיעה של כ-4 דקות מלב המפרץ, וכ-9 דקות הליכה.
פונים שמאלה ברמזור אחרי קניון לב המפרץ לרח' האשלג, ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

מכיוון דרום או הצ'ק פוסט

מרחק נסיעה של כ-6 דקות מהצ'ק פוסט, כ-18 דקות הליכה מהצ'ק פוסט.
נוסעים ישר לכיוון צפון, הקריות או נהריה, עוברים את הצומת המרכזית שהיא ההצטלבות של דרך העמקים ושדרות ההסתדרות, ומיד אחרי כ-200 מ' מצומת זו פונים ימינה ברח' האשלג. ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

יוחנן הסנדלר 15, ת.ד. 25267, חיפה 31251