גולד פטנטים ויעוץ פיננסי בע”מ (1992)
עריכה, רישום וניהול של פטנטים, סימני מסחר ומדגמים בארץ ובעולם
רח’ יוחנן הסנדלר 15, חיפה | טלפון: 04-8110007 | office@gold-patent.co.il | gold-patent.co.il

שיתוף פעולה בין משרד הפטנטים של ארה"ב ורשות הפטנטים במסגרת פיילוט בתכנית ה-PPH

משרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי  ורשות הפטנטים הישראלית  הודיעו על שיתוף פעולה לביצוע פיילוט במסגרת תכנית ה-Patent Prosecution Highway) PPH). ה-PPH הוא מערך של יזמות לזירוז ושיפור הליכי בחינת פטנטים באמצעות שיתוף פעולה בין משרדי פטנטים. ה-PPH גם מאפשר לכל משרד פטנטים המשתתף בתכנית להתבסס על עבודה אשר כבר בוצעה במשרד הפטנטים האחר ובכך להקטין את העומס ולקצר את תור הבחינה.

תכנית ה-PPH קובעת כי משרד ההגשה השניה (Office of Second Filling) יכול להשתמש בתוצאות החיפוש והבחינה של בקשה לאומית שהוגשה במשרד ההגשה הראשונה (Office of First Filling) עבור בקשה מקבילה (במסגרת הפיילוט רשות הפטנטים, כמשרד הגשה שניה, תטפל בבקשות שהוגשו תחת אמנת פריז בעוד שהמשרד האמריקאי, כמשרד הגשה שניה, יטפל בבקשות שהוגשו תחת אמנת פריז כמו גם בקשות התובעות דין קדימה מ-PCT).

תוכנית זו תענה בצורה טובה יותר על צרכי מגישי הבקשות גם בישראל וגם בארה"ב, בהיות ה-PPH כלי שיש בו לייעל את תהליך בחינת הפטנט ושיפור איכות הפטנט בסופו של יום. סגן שר המסחר לקניין רוחני ומנהל משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארה"ב, מר דיויד קאפוס, ציין כי: "הבנה זו מוסיפה את משרד הפטנטים הראשון באזור המזרח התיכון. שיתוף הפעולה בין משרדינו יתרום רבות לבעלי העניין בכך שיצומצמו עיכובים הנובעים מכפילות בעבודה בין המשרדים ובשיפור איכות הפטנטים".

ראש רשות הפטנטים, מר אסא קלינג, ציין כי: "הקדמת הבחינה במסגרת ה-PPH תתרום לייעול הבחינה תוך שיפור  איכות הפטנט וצמצום עומס העבודה הקיים בשני המשרדים כמו גם העומס על המגישים שייהנו משירות חדש זה".

הפיילוט יחל ב-1 ביולי, 2011 וצפוי להסתיים ב-30 ביוני, 2012. ניתן יהיה להאריך את הפיילוט בשנה נוספת או לחילופין לסיים אותו לפני המועד המתוכנן, בתלות בהיקף הפעילות ובגורמים נוספים.

את הדרישות המלאות להשתתפות בפיילוט ניתן למצוא בכתובות הבאות:

רשות הפטנטים:                         http://www.justice.gov.il/MOJHeb/RashamHaptentim/Ptentim/ChapesMeyda/PPH

משרד הפטנטים האמריקאי: http://www.uspto.gov/patents/init_events/pph/index.jsp

 

לשיחת יעוץ ראשונית עם עורך פטנטים בתל אביב או עורך פטנטים בחיפה בנושא זכויות קנין ראשוני של יועצים חיצוניים והמצאות מעביד, צרו קשר עם ד"ר מרגנית גולדרייך, עורכת פטנטים, בטלפון : 04-8110007 

 

איפה אנחנו?

הנחיות הגעה

מכיוון צפון, נהריה או הקריות

מרחק נסיעה של כ-4 דקות מלב המפרץ, וכ-9 דקות הליכה.
פונים שמאלה ברמזור אחרי קניון לב המפרץ לרח' האשלג, ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

מכיוון דרום או הצ'ק פוסט

מרחק נסיעה של כ-6 דקות מהצ'ק פוסט, כ-18 דקות הליכה מהצ'ק פוסט.
נוסעים ישר לכיוון צפון, הקריות או נהריה, עוברים את הצומת המרכזית שהיא ההצטלבות של דרך העמקים ושדרות ההסתדרות, ומיד אחרי כ-200 מ' מצומת זו פונים ימינה ברח' האשלג. ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

יוחנן הסנדלר 15, ת.ד. 25267, חיפה 31251