גולד פטנטים ויעוץ פיננסי בע”מ (1992)
עריכה, רישום וניהול של פטנטים, סימני מסחר ומדגמים בארץ ובעולם
רח’ יוחנן הסנדלר 15, חיפה | טלפון: 04-8110007 | office@gold-patent.co.il | gold-patent.co.il

עורך פטנטים

עורך פטנטים  –  מי הטוב ביותר ?  

איך לבחור משרד עורכי פטנטים ?

כיצד בוחרים עורך פטנטים  ורשימת עורכי פטנטים מומלצים

בטרם תבחר עורך פטנטים (רשימת עורכי פטנטים מומלצים בהמשך המאמר), 

להלן 13 טיפים ועצות לבחירת עורך פטנטים (או כמובן עורכת פטנטים) :

1)  יש לבדוק האם מדובר בעורך פטנטים, או שמדובר בעורך דין שעוסק בתחום הפטנטים. חשוב לציין שעורך דין מיומן ככל שיהיה, אינו עוסק בערכית פטנטים, ואין לו את הידע המקצועי לערוך ולרשום פטנט. (אלא אם כן מדובר בעורך דין שהוא גם עורך פטנטים או עורך דין שיש לו השכלה מדעית מקיפה בתחום) . ברישום פטנט בארץ ובעולם חייבים להיעזר בשירותין של מדען שלמד עריכת פטנטים. לכל עורך פטנטים חייב להיות תואר מדעי, ולכן הוא מסוגל לתרגם ולנסח את האמצאה הטכנולונית לפסים משפטיים.  לעורך פטנטים מיומן אמורה להיות היכולת הזו. לעומת זאת לעורך דין לא נדרשת בכלל השכלה מדעית ולכן הוא חסר את הכישורים הבסיסיים לרשום פטנטים.

2)  יש לבדוק מה רמת השכלתו של עורך הפטנטים שאמור לטפל בבקשת הפטנט שלך. זה נכון שעורך פטנטים יכול להיות גם בעל תאר ראשון במדעים. זו דרישה מינימלית שמציב חוק הפטנטים לאדם שמעוניין לקבל רישיון בעריכת פטנטים. נשאלת השאלה האם השכלה זו היא באמת מספקת?  הנסיון מלמד, שבדרך כלל מומלץ שלעורך הפטנטים תהיה השכלה מקיפה יותר. מסתבר שיש הרבה עורכי פטנטים בעלי תואר שני ושלישי במדעים אז מדוע להתפשר על עורך פטנטים שיש לו רק  תואר ראשון במדעים?  לכן, מומלץ שעורך הפטנטים או לפחות בעל המשרד לעריכת הפטנטים או ראש הצוות של עורך הפטנטים יהיה בעל דוקטורט למדעים.

3) יש לבדוק האם אפשר לשוחח עם עורך הפטנטים בשיחת ייעוץ ראשוני ללא תשלום או שכבר על פגישת הייעוץ הראשונה עורך הפטנטים רוצה לגבות ממך כסף. להערכתי, עורך פטנטים שלא מוכן לשוחח אתך בפגישת חינם ראשונית,  גם כשתהייה לקוח שלו הוא יהיה חסר סבלנות וקרוב לוודאי שהוא יחייב אותך בהמשך בשכר טרחה על כל צעד ושעל שהוא יעשה. 

4) יש  לבדוק מה הוותק המקצועי שיש לאותו עורך פטנטים ובעקר למשרד עורכי הפטנטים שבו עובד אותו עורך הפטנטים האם מדובר במשרד עורכי פטנטים שמתמחה בעריכת פטנטים  במשך שנה או  במשך עשר שנים. מסתבר, שכמו בכל תחום יש לניסיון משמעות חשוב לציין שתהליך רישום של פטנט עד לקבלתו הסופית במדינות העולם השונות נמשך בדרך כלל מספר שנים, מכאן, שעורך פטנטים  צעיר בעל ניסיון של שנה, קרוב לוודאי שלא זכה לראות את כל תהליך רישום הפטנט בעולם מתחילתו ועד סופו. חוסר בניסיון של עורך הפטנטים עלול להיות קריטי בתכנון אסטרטגית תיק הפטנטים.

5)  יש לבדוק האם לעורך הפטנטים שבו מדובר או למשרד עורכי הפטנטים שבו מדובר כבר יש ניסיון בעדויות או בהגנה על חוות דעת בבתי  המשפט. חשוב מאוד לדעת כיצד עורך הפטנטים עומד ונחקר  על דוכן העדים?  האם הוא עומד בלחצים שמופעלים עליו ? חשוב לדעת שלא לכל עורך פטנטים יש את היכולות האלה ואם יש לך אמצאה או בקשת פטנט נחשקת, שעלולה לגרור מלחמות לבית המשפט כדאי לדעת שעורך הפטנטים לא חושש וגם מצליח יפה בהופעות בבתי המשפט. במידה ועורך הפטנטים אותו אתה מתכנן לשכור טוען בפניך שיש לו ניסיון במתן עדויות או הגנה על חוות דעת בבית המשפט, יש לבקש ממנו את פרוטוקול הדיון או את פסק הדין שבו הוא הופיע (במידה ויש התייחסות לעדותו)

6)  יש לבדוק האם לעורך הפטנטים יש ניסיון בהגנה פרונטלית על הפטנט בפני רשמי הפטנטים בעולם. האם הוא כבר היה בדיון פנים אל פנים בפני רשם הפטנטים של ארצות הברית ? האם הדיון זכה להצלחה? האם הוא היה בדיון פנים אל פנים בפני רשם הפטנטים האירופי ? מה היו תוצאות הדיון ? 

7)  יש לבדוק כל עורך פטנטים שמתמחה בתחום עריכת פטנטים ורישום פטנטים וכן כל משרד עורכי פטנטים  גם באינטרנט. לעיתים ניתן לקבל המלצות ו/או השמצות על עורכי פטנטים מבדיקה פשוטה במנוע החיפוש גוגל.  אפשר פשוט להכניס את הביטוי "המלצה על עורך פטנטים" או "המלצות על עורכי פטנטים"  או "עורכי פטנטים מומלצים" אפשר גם להכניס את שמו של עורך הפטנטים  במנוע החיפוש גוגל ולראות מה התוצאות . כמובן יתכן שההשמצות הן חסרות שחר. אך יחד עם זאת, עורך פטנטים  שיש עליו רק השמצות ואין עליו המלצות מחייב בדיקה נוספת. כדאי גם לבדוק ברשת החברתית המקצועית LinkedIN  את ההמלצות (endorsements) וחוות הדעת המקצועית שעורך הפטנטים קיבל ברשת הזו. מדובר ברשת חברתית עסקית מקצועית ולכן לחוות הדעת על הרמה המקצועית של עורך הפטנטים ברשת החברתית הזו יש משמעות. יש לבדוק את עורכי הפטנטים גם באתרים שלהם באינטרנט. משרד עורכי פטנטים ללא אתר באינטרנט, כמוהו כחנות ללא חלון ראווה. כדאי לראות האם באתר האינטרנט מופיעות גם התמונות של הצוות המקצועי. משרדי עורכי פטנטים שבהם מתחלף הצוות המקצועי ללא הרף (מסיבות שונות לרבות יחסי עבודה רעועים) אינו נוהג לפרסם את שמות עורכי הפנטים ושאר אנשי הצוות והתמונות שלהם באתר האינטנט. אינך מעוניין להגיע למשרד עורכי פטנטים שהצוות המקצועי מתחלף בו חדשות לבקרים. תיק רישום פטנט עלול להמשך מספר שנים ולא כדאי שעורכי הפטנטים יתחלפו ללא הרף.

8)  יש לקבל המלצות על כל עו"פ  (עורך פטנטים) שאתה מתכוון שייצג אותך ויטפל לך בתיק הפטנטים שלך. ההמלצות הטובות ביותר הן המלצות של לקוחות מרוצים שהשתמשו בשירותיו של עורך הפטנטים ושממליצים על עורך הפטנטים. אפשר לבקש מעורך הפטנטים גם לשוחח עם לקוחות מרוצים. אם אתה מכיר את הלקוחות המרוצים באופן אישי כדאי לחדד איתם את הנקודה. יש לשאול ולברר גם על סיפורי הצלחה של אותו משרד בעריכת פטנטים. כשעורך הפנטים מסוגל להראות לך סיפורי הצלחה, זה אמור לחזק את העובדה שמדובר במשרד עורכי פטנטים ש"אבק ההצלחה" רובץ עליו. 

9)  דרך נוספת לבדוק את רמתו המקצועית של עורך הפטנטים או את רמתם המקצועית של עורכי הפטנטים במשרד עורכי הפטנטים היא לבדוק האם יש להם פרסומים מדעיים בינלאומיים?  האם עורך הפטנטים מוזמן לתת הרצאות בתחום עריכת הפנטים במוסדות אקדמיים (אוניברסיטאות, הטכניון , מכון וייצמן וכו) ? 

10)  מומלץ תמיד לבחור במשרד עורכי פטנטים בעל ותק שיש בו מספר עורכי פטנטים שעוסקים במספר דיציפלינות. עבודה בתחום עריכת הפטנטים היא עבודת צוות, ורצוי תמיד שמספר עורכי פטנטים יעברו ויטפלו בתיק הפטנטים שלך. מדובר במקרים רבים במאין משחק שחמט ולכן כדאי שכמה מוחות מבריקים של עורכי פטנטים מיומנים יעשו סיעור מוחות בעניין הפטנטים ,האסטרטגיה שלו והטקטיקה שלו, וזאת על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.  עורך פטנטים עצמאי שעובד לבדו, ללא סינרגיה עם עורכי פטנטים נוספים במשרד, עלול במקרים רבים לפספס, הוא לא מופרה כמו עורך פטנטים שעובד בעבודת צוות במשרד, וכמובן אם חס וחלילה יקרה לו משהו והוא לא יוכל לתפקד במשך כמה שבועות או חודשים, הרי שתיק הפטנט עלול להיקלע למצב שבו אין יד מכוונת וכתוצאה מכך עלולות להיגרם טעויות  שיביאו בסופו של דבר לכישלונות.  במשרד עורכי פטנטים מיומן, תמיד לפחות עוד עורך פטנטים מעורה בתיק הפטנטים שלך ותמיד יש גיבוי מקצועי על כל צרה שלא תבוא. 

11)  יש לבדוק האם מדובר במשרד לעריכת פטנטים עם מספר סניפים ברחבי הארץ או שמדובר רק במשרד מקומי בצפון או בדרום. לדוגמא, אם אתה תושב בצפון הארץ כדאי מאוד לדעת שניתן להיפגש עם עורך הפטנטים שלך גם במשרדו בחיפה וגם במשרדו בתל אביב, ושלא תהיה מוגבל לפגישה רק במשרדו בתל אביב. עובדה שלעתים מקשה מאוד.  

12)  יש לבדוק  האם נוח  לך לשוחח  עם עורך הפטנטים, האם הוא עושה רושם של עו"פ  מתנשא או שהוא עושה רושם של עורך פטנטים שלמרות מעמדו הוא נעים הליכות ומדבר איתך בגובה העיניים. יש לזכור שעורך פטנטים שמתנשא עליך כבר בפגישה הראשונה, יהיה לך מאוד לא נוח לעבוד איתו בהמשך. יש לברר בעדינות אילו עצות ניתן לקבל מעורך הפטנטים בחינם ?  האם מדובר בעו"פ  שנותן עצות בקמצנות, וכל פעם שהוא רק משוחח איתך הוא כבר מחייב אותך בהוצאות ? או שניתן לשוחח איתו בנינוחות לפחות טלפונית מבלי לחשוש מחיוב שכר טרחה אוטומטי שיגיע לך בדואר. 

13)  בסופו של דבר יש לסמוך גם על האינטואיציה של כל אחד ואחד מכם. אם ההרגשה הפנימית אומרת לכם שזה לא העורך פטנטים שאותו אתה רוצה, הימנע מלחתום עם עו"פ כזה על ייפוי כח והסכם שכ"ט ויש להמשיך לחפש.

התקשר/י לייעוץ ראשוני 

לסניף תל אביב לטלפון 03-6852226

 או לסניף חיפה לטלפון 04-8110007

פגישת הייעוץ הראשוני היא ללא תשלום

וללא כל התחייבות מצידך

 

אם את/ה מתעניין/ת בפטנטים כדאי לקרוא גם את המאמרים הבאים שחשובים מאוד לעניין הגשת בקשות פטנט ועבודה עם עורכי פטנטים לשם כך לחץ/י על :

תפקידו של עורך הפטנטים

מתי כדאי לעשות חיפוש פטנטים

רישום פטנטים בארץ ובעולם 

למי שייך הפטנט לעובד או למעביד ?

עורכי דין לפטנטים 

פטנטים ממה יש להיזהר ?

אגרות רישום פטנטים 

פטנטים ירוקים 

 

רשימת עורכי פטנטים  או עו"פ מומלצים בישראל

להלן רשימה של עורכי פטנטים בישראל, עו"פ בישראל, משרדי עורכי פטנטים בישראל, משרדים לעריכת פטנטים, משרדים לרישום פטנטים, רשמי פטנטים וכדאי לעיין ברשימה בטרם תבחר במשרד עו"פ  שמתמחה בתחום הפטנט שלך.

עורכת פטנטים – עו"פ דר' מרגנית גולדרייך

בעלים ומנכ"לית גולד פטנטים (1992) בע"מ משרד עורכי פטנטים חיפה, משרד עורכי פטנטים תל אביב, עורך פטנטים  ובעלת משרד לעריכת פטנטים עם התמחות בתחומים רבים ומגוונים במדעי החיים והטבע, הנדסה וטכנולוגיה, במשרד קיימים עו"פ לכימיה, עו"פ לתוכנה, עו"פ למכניקה, עו"פ לביורפואה, עו"פ לאלקטרוניקה, עו"פ לאלקטרואופטיקה, עו"פ למיקרוסקופיה, עו"פ להנדסת מכונות. דר' גולדרייך משמשת כמרצה ללימודי קניין רוחני  בתוכנית ה- MBA (תואר שני במנהל עסקים) בטכניון.  כתובת המשרד בחיפה: רח' יוחנן הסנדלר 15, מפרץ חיפה  טל' 04-8110007.  עריכת פטנטים בחיפה, רישום פטנטים בחיפה. המשרד בתל אביב – רח' י.ד. ברקוביץ 4 קומה 5 (מגדל המוזיאון)  תל אביב,  טל'   03-6852226  עריכת פטנטים בתל אביב , רישום פטנטים בתל אביב.  לפרטים נוספים על דר' מרגנית גולדרייך לחץ : עריכת פטנטים 

עורך פטנטים – עו"פ דר' צבי טף 

עו"פ דר' צבי טף משמש כעורך פטנטים חיפה,  וגם כעורך פטנטים בתל אביב. דר' צבי טף עובד במשרד עורכי פטנטים חיפה כעורך פטנטים מוביל. לעורך פטנטים דר' צבי טף מומחיות בכימיה חישובית ואנליטית, ביוטכנולוגיה, אלקטרוכימיה, כימיה ביופיזית, הוא בעל ניסיון של שנים רבות בעריכת פטנטים ובייצוג וטיפול בתיקי פטנטים מסובכים. המשרד בתל אביב  רח' י.ד ברקוביץ 4 (מגדל המוזיאון) תל אביב  טל'  03-6852226 משרד עו"פ בחיפה – רח' יוחנן הסנדלר 15 צ'ק פוסט, מפרץ חיפה, חיפה. לפרטים נוספים על עו"פ צבי טף  לחץ: עורך פטנטים 

* עורך פטנטים – עו"פ דר' ירון חפץ  

 עורך פטנטים דר' ירון חפץ הוא דר' לפיסיקה ועורך פטנטים מומחה לאלקטרוניקה ועורך פטנטים לחשמל עו"פ דר' ירון חפץ פועל במסגרת משרד עורכי פטנטים חיפה, משמש כיועץ פטנטים רשם פטנטים  ועורך פטנטים  לחברות הי טק מובילות לרבות חברת GENERAL ELECTRIC. דר' ירון חפץ עובד בכל איזורי הארץ והוא משמש גם עורך פטנטים בתל אביב , עורך פטנטים בירושלים, עורך פטנטים בחיפה ועורך פטנטים בראשון לציון.  דר' ירון חפץ עובד במסגרת משרד עורכי פטנטים בתל אביב שמשרדיה: רח' י.ד. ברקוביץ 4 קומה 6 (מגדל המוזיאון) טלפון במשרד 1-800-229-444  לפרטים נוספים על משרד עורכי פטנטים לחץ: משרד עורכי פטנטים

* גולד פטנטים וייעוץ כלכלי (1992) בע"מ

משרד עורכי פטנטים תל אביב וגם משרד עורכי פטנטים חיפה בהנהלת דר' מרגנית גולדרייך שמשמשת גם כמנהלת וגם כבעלים של המשרד. לדר' גולדרייך ניסיון עשיר בעריכת פטנטים והיא משמשת גם כמרצה  בקניין רוחני וברישום פטנטים במוסדות אקדמים שונים לרבות בטכניון שבחיפה. בגולד פטנטים יש 4 עורכי פטנטים כשלכל אחד מומחיות בתחום ספיצפי. במשרד יש עורך פטנטים לאלקטרוניקה, עורך פטנטים כימיה, עורך פטנטים פיסיקה, עורך פטנטים תוכנה, עורך פטנטים מכניקה, עורך פטנטים ביוטכנולוגיה, עורך פטנטים אלקטרואופטיקה, עורך פטנטים הנדסת מכונות, עורך פטנטים ביורפואה, עורך פטנטים תרופות, עורך פטנטנים הנדסת מזון ועוד.. כתובת משרד עורכי הפטנטים  בחיפה: רח' יוחנן הסנדלר 15 צ'ק פוסט חיפה טל' 04-8110007 כתובת משרד עורכי הפנטים בתל אביב : רחוב י.ד. ברקוביץ 4 קומה 5 ת"א  טלפון  03-6852226 לפרטים נוספים על גולד פטנטים וייעוץ כלכלי (1992 ) בע"מ לחץ כאן : רישום פטנטים

* רודיק אולמן M.Sc. (פיסיקה)

מתמחה בעריכת פטנטים חיפה, בעל ניסיון בטיפול והגשת בקשות פטנט בפיסיקה,  עריכת פטנטים כימיה,  עריכת פטנטים אלקטרוניקה ועריכת פטנטים מכשור רפואי. לרודיק  הוא מדען מוכשר תואר ראשון בפיסיקה מטעם הטכניון שבחיפה, ותואר שני בפיסיקה ניסויית מאוניברסיטת BONN  בגרמניה בהתמחות בפיסיקת חלקיקים באנרגיות גבוהות.

 בעבר הועסק במשרד לעריכת פטנטים לוצאטו את לוצאטו, שם צבר ניסיון בחיפוש פטנטים, מענה לדוחות בחינה של פטנטים בארץ ובחו"ל, וכן כתיבה ועריכת בקשות לפטנט במדעים מדויקים,  ובקשות פטנט במדעי החיים והטבע. רודיק נותן את שירותי עריכת הפטנטים במסגרת משרד לעריכת פטנטים תחת פיקוחה של דר' מרגנית גולדרייך. הוא עוסק בעריכת פטנטים בחיפה ובעריכת פטנטים בתל אביב. טל' 03-5784502 או משרד לעריכת פטנטים בחיפה טל'  04-8110007  לפרטים נוספים בנוגע לרישום פטנטים לחץ רשם פטנטים

 (רשימה)

התקשר/י לשיחת ייעוץ ראשונית  ללא תשלום למשרדי  גולד פטנטים

בתל אביב לטלפון 03-6852226

 או בחיפה לטלפון 04-8110007

פגישת הייעוץ הראשוני היא ללא תשלום

וללא כל התחייבות מצידך

 

משרדי עורכי פטנטים   עוסקים בן השאר בייצוג ממציאים ויזמים בתחום הקניין הרוחני  באמצעות עו"פ  בישובים הבאים : עורך  פטנטים  בחיפה, עורך דין פטנטים  בתל אביב, עורך פטנטים קרית ים, עורך פטנטים  בקרית אתא, עורך פטנטים בקרית טבעון, עורך פטנטים דרכים בטירת הכרמל, עורך פטנטים  בקרית חיים, עורך פטנטים  בעפולה, עעורך פטנטים  בטבריה, עורך פטנטים  בקרית שמונה, עורך פטנטים  בכרמיאל, עורך פטנטים  בצפת, עו"פ בנהרייה,עו"פ  באשקלון, עו"פ  בקריות, עו"פ בקרית מוצקין, עו"פ בעפולה, עו"פ  באילת, עו"פ ברמלה, עו"פ בקרית גת, עורך פטנטים בקריח מלאכי ,עורך פטנטים  ברמת גן, עורך פטנטים  בבאר שבע, עורך פטנטים  בחדרה, עעורך פטנטים  בנתניה, עורך פטנטים בכפר סבא, עורך פטנטים  ברעננה, עורך פטנטים  באשדוד, עעורך פטנטים  בקרית ביאליק, עורך פטנטים  בתל אביב , עורך פטנטים  בת"א, עורך פטנטים  בחולון, עורך פטנטים בראשון לציון, עורך פטנטים  בירושליים, עורך פטנטים בגבעתיים, עורך פטנטים  בהרצליה ,עורך פטנטים  בארה"ב, עורך פטנטים  תל אביב, עורך פטנטים  ת"א עוד..

איפה אנחנו?

הנחיות הגעה

מכיוון צפון, נהריה או הקריות

מרחק נסיעה של כ-4 דקות מלב המפרץ, וכ-9 דקות הליכה.
פונים שמאלה ברמזור אחרי קניון לב המפרץ לרח' האשלג, ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

מכיוון דרום או הצ'ק פוסט

מרחק נסיעה של כ-6 דקות מהצ'ק פוסט, כ-18 דקות הליכה מהצ'ק פוסט.
נוסעים ישר לכיוון צפון, הקריות או נהריה, עוברים את הצומת המרכזית שהיא ההצטלבות של דרך העמקים ושדרות ההסתדרות, ומיד אחרי כ-200 מ' מצומת זו פונים ימינה ברח' האשלג. ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

יוחנן הסנדלר 15, ת.ד. 25267, חיפה 31251