גולד פטנטים ויעוץ פיננסי בע”מ (1992)
עריכה, רישום וניהול של פטנטים, סימני מסחר ומדגמים בארץ ובעולם
רח’ יוחנן הסנדלר 15, חיפה | טלפון: 04-8110007 | office@gold-patent.co.il | gold-patent.co.il

חיפוש פטנטים

חיפושי פטנטים

חיפושי פטנטים הם תהליכים מורכבים הדורשים ידע מקצועי, גישה למאגרי מידע ושפע של זמן. מטרת התהליכים היא לאתר פטנטים קודמים שנרשמו עבור המצאות שונות כשבדרך כלל מי שמבצע חיפושי פטנטים הוא ממציא או מפתח שמעוניין לרשום את ההמצאה שלו ברשות הפטנטים. כמו כן חיפושי פטנטים מתבצעים באופן שגרתי ברשות הפטנטים על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו לכך על מנת לוודא כי ההמצאה שמועמדת לרישום אכן כוללת את אלמנט המקוריות הנחוץ לצורך רישום פטנט.
כיצד מתנהלים חיפושי פטנטים?
חיפושי פטנטים מתנהלים לרוב באמצעות הרשת. ברחבי האינטרנט קיימים מאגרי מידע שמכילים את כל רישומי הפטנט בהיסטוריה באתרים דוגמת מאגר הפטנטים האירופי, מאגר המידע של משרד הפטנטים האמריקאי ועוד. עם זאת, על מנת לדעת איך לברור את המוץ מן התבן ועל מנת לבצע את החיפוש באופן היעיל, המהיר והחכם ביותר, לא מספיקה הגישה למאגרים השונים.
ההתאמה בין הפטנטים הרשומים במאגרים השונים לבין ההמצאה עבורה נדרש רישום הפטנט מצריכה ידע טכנולוגי רב והבנה מעמיקה ברזי הפטנטים ובדיני הפטנטים הנהוגים במדינות השונות בהן ישנו עניין לרשום את הפטנט. לרוע המזל, לא זו בלבד שממציאים רבים מעוניינים לבצע חיפושי פטנטים בעצמם על מנת לחסוך את השכר של אנשי המקצוע, אלא שישנם אף כאלו שלא מבצעים חיפושי פטנטים כלל מתוך אמונה כי כך יוכלו לחסוך זמן. למען האמת, ההפך הוא הנכון. הימנעות מביצוע של חיפושי פטנטים היא למעשה טעות מרה ועל כך יעידו כל המומחים בתחום.
החשיבות של חיפושי פטנטים
לאחר שמגישים בקשה לרישום פטנט, הבקשה עוברת מספר שלבים בדרך לרישום כשאחד החשובים שבהם הוא חיפושי פטנטים דומים שעלולים למנוע מהממציא לרשום את ההמצאה שלו כפטנט. שימו לב – התהליך של רישום פטנט יכול להימשך זמן רב ואף שנתיים עד שלוש. בכל אחד ואחד מהשלבים שבדרך ובכל נקודת זמן רשות הפטנטים יכולה להודיע באופן רשמי למגיש הבקשה כי בקשתו נדחתה כשברוב המקרים סיבת הסירוב היא חוסר מקוריות.
לרוע המזל, ההודעה על דחיית הבקשה יכולה להגיע גם לאחר שלוש שנים תמימות. מן הסתם כאשר פונים למשרד מקצועי לפני הגשת הבקשה לרישום פטנט במטרה שיבצע חיפושי פטנטים, ניתן לבצע את החיפושים במהירות רבה יותר עשרת מונים מהמהירות שבה מבצעים את החיפושים ברשות הפטנטים. באופן כזה ניתן לחסוך את הסחבת ואת ההתנהלות המייגעת וכמובן שגם את האפשרות שהבקשה תידחה.
החשיבות של הפנייה לאנשי מקצוע
כפי שציינו, במקרים רבים ממציאים מעוניינים לחסוך את התשלום לעורכי פטנטים או לחברות שעוסקות בתחום של חיפושי פטנטים ומחליטים לבצע את החיפוש בעצמם. גם כאן מדובר על טעות מרה שכן חיפושי פטנטים מצריכים ידע מקצועי רב. בין היתר האנשים שעוסקים בתחום של חיפושי פטנטים מכירים את שיטות הסיווג השונות של הפטנטים, את דרכי הגישה לנבכי מאגרי המידע השונים, את הדרכים השונות שבהן ניתן לקבל התראות כל אימת שפטנט חדש נרשם ועוד.
האנשים שעוסקים בתחום של חיפושי פטנטים באופן שגרתי מעורים בעולם הפטנטים ומסוגלים לבצע חיפושי פטנטים לא רק במהירות הרבה ביותר אלא גם באופן היעיל ביותר האפשרי. בסופו של דבר מדובר לא רק על חיסכון ניכר בזמן אלא גם בכסף.
נקודה חשובה בנוגע לחיפושי פטנטים
מעבר לכך שבאמצעות חיפושי פטנטים ניתן לחסוך זמן יקר וכסף רב ולמנוע את האפשרות של דחיית הבקשה על הסף מטעמי חוסר מקוריות או חדשנות, הרי שבאמצעות חיפושי פטנטים לא אחת ניתן לשכלל את ההמצאה ולייעל אותה. לאורך ההיסטוריה אירעו מקרים רבים שבהם במהלך חיפושי פטנטים התגלתה המצאה דומה מאוד לזו שעבורה ביצעו מלכתחילה את התהליך של חיפושי פטנטים ובעקבות הגילוי, הכניסו בהמצאה שינויים שגרמו לה להיות אטרקטיבית יותר ומוצלחת יותר משהייתה לפני החיפוש, קחו זאת לתשומת לבכם.

התקשר עכשיו  לטלפון 04-8110007

וקבע פגישת ייעוץ  חינם

וללא כל התחיבות מצידך 

קראו גם על חיפוש פטנטים, חיפושי פטנטים, מומחים לחיפוש פטנטים, חיפושי פטנטים, חיפוש פטנטים במאגרי מידע, חיפוש פטנטים בישראל, עלות חיפוש פטנטים, מחפשי פטנטים, חיפוש של פטנט. איך מחפשים פטנט, מה לבדוק בחיפוש פטנטים

.

איפה אנחנו?

הנחיות הגעה

מכיוון צפון, נהריה או הקריות

מרחק נסיעה של כ-4 דקות מלב המפרץ, וכ-9 דקות הליכה.
פונים שמאלה ברמזור אחרי קניון לב המפרץ לרח' האשלג, ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

מכיוון דרום או הצ'ק פוסט

מרחק נסיעה של כ-6 דקות מהצ'ק פוסט, כ-18 דקות הליכה מהצ'ק פוסט.
נוסעים ישר לכיוון צפון, הקריות או נהריה, עוברים את הצומת המרכזית שהיא ההצטלבות של דרך העמקים ושדרות ההסתדרות, ומיד אחרי כ-200 מ' מצומת זו פונים ימינה ברח' האשלג. ממשיכים ישר ועוברים את הכיכר הראשונה, פונים ימינה ברחוב יעקוב מושלי, ונוסעים ישר עד הכיכר הראשונה, הרחוב החוצה הוא יוחנן הסנדלר , חונים בצד ימין לפני הכיכר.

יוחנן הסנדלר 15, ת.ד. 25267, חיפה 31251